Aż 13 imprez biegowych organizowało lub współorganizowało w kończącym się roku stowarzyszenie Wieluń Biega. Na mapie zawodów pojawiło się kilka nowych wydarzeń, w tym Bieg Noworoczny, Bieg Strażaka czy Leśny Cross Wieluń Biega. Rywalizacja odbywała się też poza gminą Wieluń, m.in. w Pątnowie, Czarnożyłach i Mokrsku. Zadowolenia z tego powodu nie ukrywa prezes Wieluń Biega Damian Szczesny:
Naprawdę tych imprez było od groma. Myślę, że wszyscy znajdą coś dla siebie, począwszy od najkrótszych dystansów – nawet 2,5 km w Pętli Wieluńskiej, gdzie byliśmy współorganizatorami. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niech każdy obserwuje stronę Wieluń Biega, bo działamy. Nie ograniczamy się biegu na jednym dystansie. Wszyscy mają możliwość wystartowania, począwszy od tych, co zaczynają, skończywszy na tych, którzy uprawiają je prawie profesjonalnie.
Kolejny rok także zacznie się aktywnie dla wieluńskiego stowarzyszenia. Ruszyły już bowiem zapisy do II Biegu Noworocznego, zaplanowanego na 7 stycznia.