niedziela, 14.07.2024
Wieluń 88,6 MHz - Wieruszów 97,2 MHz - Działoszyn, Pajęczno 97,7 MHz
Dziennikarze: 43 886 02 02 - Studio: 43 886 08 08 - Biuro reklamy: 697 623 823 - Sekretariat: 43 843 47 15

W pierwszej audycji odwiedzamy gminę Biała, w której wita nas wiceprezes LGD Ziemia Wieluńska Agnieszka Sowa:


Zespół Śpiewaczy działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białej działa od roku 1978. Swój repertuar opiera w szczególności na muzyce ludowej, ale swoimi pieśniami uświetnia też różne imprezy okolicznościowe:


Będąc w Białej odwiedziliśmy także Urząd Gminy Biała. O jej walorach opowiada nam sekretarz gminy, Henryka Stempień:


Miejsca wypoczynku i rekreacji w gminie Biała są zielone, zadbane i przyjazne dla mieszkańców.
Tak jest między innymi w Zabłociu i Naramicach:


W szkolej bibliotece w Naramicach, której szefuje Bożena Leszczyńska, wiele się dzieje, a dzieci i rodzice mają sporo zabawy przy realizacji wspólnych projektów:


W naszej wycieczce dotarliśmy na parafię św. Piotra w okowach, w której służy ks. motocyklista Grzegorz Patek, członek Stowarzyszenia Księży Motocyklistów. To właśnie on on wielu lat organizuje rozpoczęcie i zakończenie sezonu motocyklowego. Punktem kulminacyjnym każdej z imprez jest parada motocykli drogami powiatu wieluńskiego:


Z parafii w Białej blisko do miejscowego Gimnazjum. Tam spotykamy Damiana Orłowskiego, nauczyciela historii, który organizuje wycieczki rowerowe, pisze książki i zajmuje się szeroko pojętą regionalistyką:


Wracamy do Gminnego Ośrodka Kultury, który jest centrum kultury w gminie Biała. To właśnie tutaj odbywa się większość imprez, koncertów, wystaw, warsztatów i spotkań. Nad wszystkim czuwa dyrektor Krystyna Niciejewska:


Irena Siorek, muzyk, nauczycielka śpiewu i gry na instrumentach, członek Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej z Białej, właśnie poprzez muzykę aktywizuje społeczność gminy Biała. Jest ona kolejnym naszym gościem w spacerku po gminie Biała:


W gminie Biała mieszka i tworzy Edyta Kupska. Gospodyni domowa, która swoimi wierszami podzieliła się, w ubiegłe wakacje, również z słuchaczami Radia ZW. Nie wydała jeszcze tomiku swoich wierszy, bo koszt takiego przedsięwzięcia przewyższa jej możliwości, ale chętnie spotkała się z nami i zaprezentowała fragment swojej twórczości:


Ostatnim naszym przystankiem jest siedziba Grupy Producentów Owoców WITAMINA Sp.z o.o. Jest to jedna z największych sortowni owoców w Polsce. Obecnie zrzesza 11 gospodarstw sadowniczych z miejscowości Biała, Buk, Częstochowa, Wieluń, Sieradz i Wrocław. Naszym gościem jest udziałowiec z Białej, Ryszard Słaby:

REKLAMA

OSTATNIO DODANE

X