Stowarzyszenie Lakiernictwa Przemysłowego wyróżniło Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu za utworzenie klasy patronackiej o specjalizacji lakiernictwo przemysłowe. Taka klasa, to duże możliwości zarówno dla samych uczniów jak i dla zakładów pracy, które zyskają znakomitych fachowców – mówił Józef Spaleniak podczas Gali Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego , która odbyła się wczoraj w restauracji Zielona Weranda w Wieluniu.
Statuetkę Przyjaciela Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego odebrali Dariusz Kowalczyk, dyrektor szkoły i Włodzimierz Kamiński, kierownik warsztatów szkolnych ZS nr 2.
To wyróżnienie jest dla wszystkich ważne, ale odczuwam też zapowiedź wyzwań, które stoją przed szkołą, przed klasą lakierniczą, przed klasą mechatroniczną, bo uruchomiliśmy taki właśnie kierunek pod patronatem Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego. Wyróżnienie, to zobowiązanie i dobry prognostyk dla młodzieży – mówi Dariusz Kowalczyk.
W tej chwili mamy pierwsze spotkania z firmami, które patronują klasie. Byliśmy na targach, gdzie nasza klasa mogła zobaczyć nowoczesne technologie nie tylko z branży lakierniczej, ale i mechatronicznej. Młodzież bierze udział w konkursach, gdzie nasza uczennica zdobyła I miejsce w wirtualnym malowaniu pistoletem lakierniczym – dodaje Włodzimierz Kamiński.
Jak ważna jest współpraca firm ze szkołami już mogliśmy się przekonać dzięki bardzo dobrej współpracy Zespołu Szkół nr 2. To owocuje dobrymi pracownikami, którzy przychodząc do zakładu pracy wiedzą jak mają wykonywać swoją pracę. Jeżeli chodzi o lakiernictwo, to jest przyszłość całego przemysłu, bo każdy element jest pomalowany. Ale, żeby to było wykonane w sposób profesjonalny trzeba szkolić młodzież – mówi starosta wieluński Marek Kieler.
Statuetkę Przyjaciela Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego przyznano również Gabrielowi Wyględaczowi, prezesowi Radia Ziemi Wieluńskiej.
Za autorskie zdjęcie pn.”Czarna dziura”, które jest zamieszczone na naszych dokumentach, dyplomach jak również na tzw. ściance telebimu do promocji Stowarzyszenia. To zdjęcie jest dość niepokojące jeżeli weźmiemy pod uwagę lakiernictwo, bo lakiernie z reguły zanieczyszczają środowisko i sztuka polega na tym, aby doprowadzić do zrównoważonego rozwoju – mówił Józef Spaleniak, członek Zarządu SLP.
Akcentem artystycznym gali, na której wyróżniono osoby i firmy za wkład w rozwój lakiernictwa przemysłowego, był występ Dominiki Zamary, solistki operowej mieszkającej we Włoszech wraz z muzykami polskimi i włoskimi.