Już w sobotę na bocznicy kolejowej w Wieruszowie zostanie zorganizowana piąta edycja Mistrzostw Polski Drezyn Ręcznych. Oprócz rywalizacji organizatorzy przygotowali wiele wydarzeń towarzyszących, jak np. występ znanego z kabaretu Rak Krzysztofa Respondka (godzina 14:00). Same zawody rozpoczną się o 10:00.
Ze względów bezpieczeństwa uczestnikami zawodów mogą być osoby dorosłe, zdrowe i co ważne – trzeźwe. Dystans do pokonania nie jest zbyt długi, bo to jest około 350 metrów, ale jest to sprint. Rywalizacja polega na tym, że na dwóch równoległych torach startują razem dwie osady i drużyna, która wygrywa, przechodzi do kolejnego etapu, ta, która przegrywa, odpada. Rzeczą arcyważną jest współpraca z Łódzką Koleją Aglomeracyjną i chcę powiedzieć, że na tę imprezę przyjedzie specjalny pociąg z Łodzi do Wieruszowa i będzie wykonywał kursy między Kępnem, Wieruszowem i Wieluniem. Zapraszamy mieszkańców miejscowości położonych na tej linii kolejowej. Dla przykładu z dworca Wieluń – Dąbrowa będzie można odjechać o 10:00, o 10:23 już pociąg będzie w Wieruszowie. Jest to nowoczesny pociąg ŁKA. Jesteśmy zaszczyceni i bardzo dumni z tego, że marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber objął patronatem tę imprezę, co zacznie podnosi jej rangę.
– mówił Zdzisław Jasiński, członek Prezydium Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ Solidarność.
Wydarzeniu będzie towarzyszył piknik i wiele atrakcji dla najmłodszych. Rywalizacja zakończy się około 15:00. Przejazdy rekreacyjne drezynami będą możliwe między 10:00 a 17:00.