Tylko siedmioro mieszkańców Osiedla nr 5 w Wieluniu wzięło udział w zorganizowanych wczoraj konsultacjach społecznych projektów uchwał w sprawie przyjęcia statutów osiedli w gminie Wieluń oraz w sprawie podziału miasta na osiedla. Ubolewać można nad znikomym zainteresowaniem mieszkańców, zwłaszcza że dyskusja wielokrotnie wybiegała poza proponowane punkty posiedzenia.
Myślę, że warto, żebyśmy mieli świadomość, że te pieniądze, 20 tysięcy na osiedle, to wszystkie osiedla mają tę samą kwotę do dyspozycji. Nie jest ona kierowana na inwestycje, na zadania własne gminy, tylko na inne inicjatywy danego osiedla. Nasz zarząd podjął decyzję o powstaniu bulodromu, który będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców. Tego typu inicjatywy, tego typu działania są jak najbardziej dozwolone, bo one służą całemu społeczeństwu.
Obszar tego osiedla trafia do czterech nowych osiedli. Akurat ten bulodrom pozostanie na projektowanym osiedlu Wyszyńskiego.
I ja, jak i cały zarząd, mamy wątpliwości, czy mamy podejmować dalsze działania. Mamy dokumentację, propozycję, jak to ma wyglądać, i kosztorys, ale zastanawiamy się, jak powinniśmy się zachować. Mamy teraz wybory, czyli naszego zarządu kadencja upływa w lipcu. Zastanawiamy się, czy powinniśmy teraz podejmować działania realizowania tego bulodromu, czy zostawić tę kwestię do przemyślenia następnemu zarządowi – dyskutowali przewodniczący zarządu Osiedla nr 5 Franciszek Widera i Maciej Preś, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju UM w Wieluniu.
Równolegle trwają także konsultacje w sołectwach gminy Wieluń.
Zobacz także:
W niedzielę odbyły się konsultacje z mieszkańcami Osiedla nr 4 w Wieluniu