Rozbudowana Wojewódzka Poradnia Hematologiczna, nowy Oddział Intensywnej Opieki Hematologicznej, przebudowane gabinety Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej – zakończyły się kolejne ważne modernizacje prowadzone w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Inwestycje zostały zrealizowane dzięki programowi REACT-UE i kosztowały prawie 40 milionów złotych.
Szpital Kopernika w Łodzi jest wiodącym ośrodkiem onkologicznym w regionie. To miejsce, w którym pacjenci otrzymują kompleksową pomoc. Jest jedynym ośrodkiem hematologicznym w województwie. Dlatego tak ważne są modernizacje i inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, dostosowany do najwyższych standardów. Dziękuję dyrekcji szpitala, wszystkim lekarzom i pielęgniarkom, całemu personelowi medycznemu za zaangażowanie i podejmowanie nowych wyzwań. Chciałbym też przekazać wszystkim najlepsze życzenia bożonarodzeniowe: odpoczynku w gronie rodziny, spokoju i radości – mówił Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego.
Nasz szpital od lat jest największym beneficjentem środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, m.in. środków unijnych. Efekty wszyscy możemy zobaczyć i ocenić. Wszystko co robimy, robimy dla pacjentów. Jednocześnie poprawiamy warunki pracy dla personelu medycznego – podkreślał Andrzej Kasprzyk, dyrektor szpitala.
Lekarze ze szpitala im. Kopernika w Łodzi nieustannie podejmują się innowacyjnych terapii, przeprowadzają zabiegi, które rewolucjonizują leczenie, szczególnie nowotworów. Wprowadzili przełomową terapię CAR-T w leczeniu nowotworów krwi. Pracują z robotem da Vinci specjalizującym się w operowaniu raka prostaty. Przeprowadzają także przeszczepy szpiku kostnego od dawców niespokrewnionych. Szpitalna Klinika Hematologii jest jedynym ośrodkiem w Łódzkiem zajmującym się leczeniem ostrych białaczek i wykonującym wysokospecjalistyczne procedury transplantacji macierzystych komórek krwiotwórczych.
Fot. lodzkie.pl