Samorządowcy apelują do osób, szczególne narażonych na zakażenie koronawirusem, czyli m.in. osób starszych, o pozostanie w domach. Taka izolacja może znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażenia. Wieruszów postanowił m.in. zamknąć na kłódki wszystkie podległe Urzędowi obiekty.
Musimy tutaj rzeczywiście powiedzieć, że naprawdę mamy zdyscyplinowanych mieszkańców i oczywiście bardzo im dziękujemy, wszyscy, każdy z nas, czy to jest urzędnik, stolarz czy lekarz. Widzę, że podchodzimy do tego odpowiedzialnie. Oczywiście, że zdarzają się osoby, które sobie to ignorują i z takimi osobami oczywiście staramy się rozmawiać i je przekonywać. Mamy też sytuacje, że rzeczywiście popołudniami, korzystając z dobrej pogody, spotykają się grupy, oczywiście młodzieży, co też jest dla mnie zrozumiałe, ale tutaj przy pomocy policji, naszych pracowników również staramy się reagować. Widzę, że odnosi to skutek i spotyka się ze zrozumieniem. Najgorsze jest to, że nie przyjmujemy do siebie, że ten okres dłuższy, nie tylko ten 14-dniowy, o którym mówimy w kontekście inkubacji, ale ten dłuższy musi być zachowany. Musimy zachowywać odległość, wyizolować się i wykorzystać ten czas na zaległości. Ja cały czas się odwołuję do włoskiej sytuacji, gdzie Włosi mądrzy po szkodzie, apelują do nas, żeby w żaden sposób tego nie ignorować i lekko nie podchodzić, na obrazkach skutki są widoczne, to powinno do nas przemawiać. My reagujemy radykalniej: my zamykamy place zabaw na kłódki i wszelkiego rodzaju miejsca, które są pod naszą jurysdykcją, są niedostępne, ograniczamy to w maksymalny sposób.
– mówił burmistrz Wieruszowa, Rafał Przybył.
W rozmowie z nami wiceburmistrz Wielunia, Joanna Skotnicka-Fiuk poinformowała, że na placach zabaw w Wieluniu Urząd Miejski wywiesił ostrzeżenia dotyczące zagrożenia zakażeniem koronawirusem.
Przypominamy, że seniorzy z gminy Wieluń mogą liczyć na pomoc m.in. w zakupie leków. Więcej na ten temat piszemy tutaj.