Po kolejnych konsultacjach społecznych w Lututowie zostały utworzone nowe ulice, a z mapy zniknęły nazwy miejscowości, które stały się częścią składową miasta. Mieszkańcy, aby zachować historyczne nazwy tych wsi, postanowili, że teraz tak samo będą nazywać się ulice.
W Piaskach bardzo dużo mieszkańców wzięło udział w tych konsultacjach społecznych. Jednomyślnie zdecydowali, żeby zachować te walory historyczne wsi Piaski i nadać dla tej miejscowości ulicę Piaski. Bardzo też osobiście pozytywnie odebrałem propozycję nadania nazwy ulicy Powstańców Styczniowych w części miejscowości Piaski. To odcinek od głównej ulicy powiatowej w kierunku obelisku, przy którym odbywają się uroczystości związane z rocznicą wybuchu powstania styczniowego i bitwy pod Koziołkiem. Ta propozycja miała pełne uzasadnienie i też warte podkreślenia to wydarzenie historyczne, które tam miało miejsce. Konsultacje społeczne odbyły się również w miejscowości Zygmuntów i Jeżopole. Tutaj mieszkańcy podjęli decyzję taką, aby w ciągu komunikacyjnym drogi wojewódzkiej i wsi Zygmuntów nadać wspólną nazwę ulica Zygmuntów – tłumaczy burmistrz Lututowa, Marek Pikuła.
Wspomniana przez burmistrza Marka Pikułę bitwa pod Koziołkiem to opisana przez historyków Bitwa pod Lututowem. Była to bitwa powstania styczniowego, stoczona 15 czerwca 1863 na polach pomiędzy wsią Piaski i Lututowem. W bitwie tej przeważające siły wojsk rosyjskich rozbiły około 250-osobowy oddział dowodzony przez płk. Antoniego Korotyńskiego. Wczoraj (22 stycznia) w całym kraju pod pomnikami bohaterów styczniowych odbywały się uroczystości upamiętniające wybuch powstania styczniowego w 1863 roku.