Dzieci, młodzież, nauczyciele i eksperci spotkali się w Łodzi podczas konferencji zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.
Jest coraz więcej zagrożeń związanych z powszechnym dostępem do internetu, cyfryzacją i z pewnością warto o nich rozmawiać. To przede wszystkim utrata danych osobowych, środków z kont, hejtowanie, niestety coraz bardziej popularne, a niosące tyle złego. Pamiętajmy, że internet jest z nami w Polsce od ponad 30 lat, dużo wniósł i dużo zmienił w naszym życiu – mówił Robert Baryła, członek Zarządu Województwa Łódzkiego.
Hejt jest słowem modnym, określa zjawisko krytykowania, takiego, które ma swoje konsekwencje prawne. W rozumieniu bardziej kolokwialnym, hejt to każda krytyka, każde wytykanie czy przezywanie, przydzielanie jakiegoś przezwiska albo brak wyrozumiałości dla drugiej osoby, brak empatii, z tym wszystkim spotykamy się na co dzień, funkcjonując w środowisku szkolnym i pozaszkolnym
– dodaje Karolina Kucharska, psycholożka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku, uczestniczka konferencji.
Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2006 roku. Na spotkanie do łódzkiego Monopolis uczestników konferencji zaprosili – w imieniu Grzegorza Schreibera, marszałka województwa łódzkiego – pracownicy Departamentu Administracji i Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego WŁ.
Fot. lodzkie.pl