Puchatek, Prosiaczek, Tygrys, Kangurzyca z Maleństwem i Kłapouchy to ulubieńcy dzieci, których można spotkać w książce „Powrót do stumilowego lasu” – kontynuacji niezwykle popularnych książek o Kubusiu Puchatku. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu zaprosiła wszystkie dzieci z klas od I do IV do udziału w konkursie i stworzeniu wyjątkowej i własnoręcznie wykonanej kartki urodzinowej dla jednego z mieszkańców stumilowego lasu. Do placówki wpłynęło kilkadziesiąt prac z wykorzystaniem różnorodnych technik. Dzieci używały między innymi pasteli, flamastrów i ołówka, pojawiły się również wydzieranki. Nagroda główna, czyli rower za najlepszą pracę trafił w ręce uczennicy Szkoły Podstawowej w Mierzycach.
W styczniu ogłosiliśmy konkurs plastyczno-literacki pt. „Powrót do stumilowego lasu”. Celem tego przedsięwzięcia było uczczenie 65. rocznicy śmierci Alana Alexandra Milne’a, autora popularnej, znanej wszystkim dzieciom książeczki o Kubusiu Puchatku – mówi Anita Kuś, kierownik Filii dla dzieci w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. – Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu wieluńskiego z klas I do IV. W ocenie jury, które już zakończyło swoje obrady, wszystkie prace, które napłynęły, zgodne były z tematyką konkursu. Uczestnicy wykazali się dużą starannością, kreatywnością, pomysłowością. Zostały zastosowane różnorodne techniki plastyczne, pojawiły się pastele, wydzieranka, flamaster, ołówek, znalazły się również prace w formie 3D. Po obradach jury przyznało pierwsze miejsce uczennicy klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Mierzycach – Weronice Trocha. Oprócz pierwszego miejsca wyróżniono 11 osób. Wszystkie wyróżnione osoby otrzymają od nas nagrody książkowe, a pierwsze miejsce to oczywiście rower. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 11.00 w Światowym Dniu Książki Praw Autorskich, chcemy podkreślić rangę tego dnia i oczywiście wartość naszego konkursu. Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i duże zaangażowanie. Bardzo się cieszymy, że napłynęły aż 53 prace, w okresie pandemii to satysfakcjonująca liczba. Finał konkursu zostanie połączony z otwarciem wystawy pokonkursowej. Zapraszamy w przyszłości do udziału w naszych konkursach.
Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w konkursie. otrzymają dyplomy, a także audiobooki „Dawno temu w Wieluniu”, wydane przez bibliotekę w 2020 roku.