Dzisiaj 13. rocznica katastrofy rządowego samolotu TU-154M, w której zginął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński, jego małżonka Maria Kaczyńska oraz elity polityczne, wojskowe i kościelne – w sumie 89 członków delegacji i 7 osób z załogi.
W naszym regionie są miejsca upamiętniające to tragiczne wydarzenie. Gdzie między innymi?
Pamiątkowa tablica w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Strugach: „Pamięci ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej”
Czytaj tutaj.
Izba Pamięci przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu nosi imię Andrzeja Przewoźnika (Andrzej Przewoźnik zginął w katastrofie smoleńskiej. Jako sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa propagował wiedzę o wojennej historii Wielunia).
Czytaj tutaj.
Skomlin: tablica upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej przy kościele pod wezwaniem Św. Filipa i Jakuba.
Czytaj tutaj.
Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Kadłubie: tablica upamiętniająca Polaków pomordowanych w 1940 r. w Katyniu i ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.
Czytaj tutaj.
Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Wierzbiu. – dwie tablice pamiątkowe; jedna poświęcona porucznikowi Bolesławowi Włodarczykowi zamordowanemu przez Sowietów w 1940 roku i pogrzebanemu w zbiorowych mogiłach pod Smoleńskiem, druga upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej z 1940 roku i katastrofy smoleńskiej z 2010 roku.
Czytaj tutaj.