Muzeum Ziemi Wieluńskiej od 12:00 do 15:00 zaprasza co godzinę na 20-minutowe seanse filmu w technologii 3D. Dzięki tej realizacji zajrzymy do wieluńskiej fary sprzed jej zburzenia.
Cała historia fary będzie ożywiona. Na stare zdjęcia nakładane są postaci żywe, które wychodzą z tych zdjęć, odgrywają role zawarte na historycznych zdjęciach. Poprzez poruszanie się samochodów, rowerów, osób np. przekupek miejskich możemy pokazać życie wokół fary i w jej środku. Możemy pokazać księdza prałata Wincentego Przygockiego, utrwalić moment bombardowania i wysadzenia tego wyjątkowego kościoła, który powstał na początku XIV wieku. Dzięki temu, że te zdjęcia ożywimy, pokażemy je w formie 3 D, pokażemy wnętrze kościoła, w środku pokażemy powstać m.in. wspomnianego księdza prałata Przygodzkiego, który pokaże profesorowi Pagaczewskiemu wieluńską Madonnę. Otrzymaliśmy dofinansowanie całkowite ponad 95 tys, zł, z tego dofinansowanie bezpośrednie z KPO to prawie 62 tys. zł.
– mówił Jan Książek, dyrektor muzeum.
Placówka pozyskała też dotacje na dwa inne działania – warsztaty rzeźbiarskie oraz utworzenie interaktywnej przestrzeni dla rodzin z dziećmi.
Fot. Muzeum Ziemi Wieluńskiej
Zobacz również: