Dzisiaj swoje święto mają tatusiowe. Bycie tatą to z pewnością duże wyzwanie i najważniejsza życiowa rola.
Fajnie być tatą, wychowywać dzieci, patrzeć jak dorastają, super – mówi nam pan Jerzy z Osjakowa, który wspomina dzień, w którym został ojcem – Tego się nie zapomina na całe życie. Wspaniała sprawa. Urodziły mi się bliźniaczki, tym bardziej był to uroczysty dzień. Widziałem je w inkubatorze, później dorastały było wszystko ok. Jest dużo obowiązków, ale i dużo radości. Czekam na telefon, bo nie mieszkają ze mną, czekam na telefon z życzeniami. Jak człowiek zostaje ojcem, wszystko idzie na żywioł i człowiek się do tego dostosowuje. Dobrze jest być ojcem.
O dzisiejszym święcie była mowa w Akademii Wieluńskiego Dzieciaka. Nasi mali specjaliści mówili dziś m.in. o tym jak można celebrować ten wyjątkowy dzień i jak spędzają czas z tatusiami:
To święto, kiedy tata świętuje, że jest tatą.
Można dawać prezenciki np. zdjęcia.
To święto taty takie, że się daje koszulkę, laurkę albo spodnie.
Tata jest miły, radosny, bardzo mnie kocha.
Jest przyjazny, szczęśliwy, zawsze chce się nami opiekować.
Dzieci wiedzą też o czym marzy tata i chętnie opowiadają jak spędzają z nim czas:
Żebyśmy byli grzeczni.
Żebym z nim była na zawsze.
Lubię z nim chodzić na spacery, do kina, gra ze mną w piłkę nożną.
Tata mi czyta przed snem, chodzi na spacery i włącza mi bajki.
Chciałabym mu życzyć radości, dużo zdrowia, szczęścia i żeby zawsze był uśmiechnięt i żeby zawsze nas kochał. Mój tata jest cudowny!
Nie zabrakło również wzruszających wierszyków z okazji Dnia Ojca w wykonaniu najmłodszych:
Dzień Ojca w naszym kraju obchodzimy od 1965 roku. Warto dziś złożyć tatusiom życzenia z okazji ich święta. Z pewnością sprawi im to wiele radości.