Dla umysłu biblioteka, dla tężyzny fizycznej siłownia. W Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu we wtorek oficjalnie otwarto po modernizacji szkolną bibliotekę oraz zupełnie nową, w pełni wyposażoną siłownię. Obok biblioteki udało się nawet wygospodarować miejsce na salę konferencyjno-dydaktyczną.
Jesteśmy szkołą nowoczesnych technologii – mówi p.o. dyrektora Mariusz Wróbel. – Kształcimy młodzież w nowoczesnych kierunkach technikalnych poszukiwanych na rynku pracy: technik programista, technik spedytor i technik handlowiec. Staramy się, aby uczniowie mieli do dyspozycji nowoczesne sale, pracownie i jak najlepszy sprzęt. Teraz dotrwaliśmy do momentu, kiedy mamy nowoczesną bibliotekę szkolną. Projekt tej biblioteki powstał w 2018 roku. Koncepcję nakreśliła wówczas urzędująca dyrektor Kamila Prange. (…) Mamy nowoczesną bibliotekę na miarę dzisiejszych czasów. Bibliotekę wyposażoną w nowoczesny sprzęt, przesuwne regały, elektroniczny system katalogowania e-biblio, który jest kompatybilny z dziennikiem Librus – dodaje.
Dzięki temu rozwiązaniu uczniowie mogą w każdej chwili przeglądać zbiór biblioteczny, a także rezerwować czy wypożyczać potrzebne im książki. Sam księgozbiór także został odświeżony. Stare, nieaktualne już pozycje zostały zastąpione nowościami. To książki, które nie tylko przydadzą się do poszerzenia horyzontów światopoglądowych młodzieży, ale także będą pomocą naukową w procesie nauczania.
Z części starej przestrzeni bibliotecznej wygospodarowano miejsce na nowoczesną salę konferencyjno-dydaktyczną wyposażoną w duży interaktywny monitor.
Wszystko nowocześnie i estetycznie zaaranżowane. Miejsca wręcz zachęcają do częstego w nich przebywania.
Nie inaczej jest z zupełnie nowym miejscem w szkolnych wnętrzach. W części dotychczasowej „małej sali gimnastycznej” urządzono nowoczesną siłownię. Wyposażono ją w niezbędny sprzęt, z którego chętnie korzystają zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły.
Siłownia szkolna powstała na wniosek samorządu uczniowskiego, jak również Rady Rodziców. (…) Była rozmowa na temat zakupu profesjonalnego sprzętu, który mógłby uatrakcyjnić zajęcia z wychowania fizycznego i zachęcić młodzież do ruchu i aktywnego uczestnictwa w tych zajęciach. (…) Ale zamysłem było także uruchomienie tej siłowni, aby przeprowadzać zajęcia rewalidacyjne z uczniami, którzy posiadają niepełnosprawność ruchową – podkreśla dyrektor Wróbel.
Modernizacja i wyposażenie nowej biblioteki wraz z salą konferencyjną kosztowało 170 tysięcy zł. Kolejnych 45 tysięcy zł wydano na urządzenie i wyposażenie siłowni.
Rozmowę z dyrektorem Mariuszem Wróblem posłuchasz TUTAJ.