Dzień Taty stał się impulsem do zorganizowania dziś przez Bibliotekę Miejską w Wieluniu plenerowej akcji czytania książek dla najmłodszych. Na widowni zasiadły dzieci z Przedszkola nr 1 w Wieluniu.
Bardzo się cieszymy, że w tym wyjątkowym Dniu Ojca spotykamy się, aby poświętować. Akcja „Tata też czyta” podkreśla waszą wyjątkową rolę w codziennym życiu dzieci. Czytanie, emocje, spędzanie czasu to zapada w pamięć dziecka na długo. – mówiła Marlena Włodarczyk, dyrektorka Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Wieluniu, która życzyła tatusiom, aby dziś świętowali z książką w dłoni.
Czytajcie kochani, bo czytanie nas łączy! – dodała Anita Kuś, szefowa filii biblioteki miejskiej dla dzieci.
Mariusz Żywica czytał dziś jako pierwszy. Jest częstym gościem biblioteki, a placówkę odwiedza ze swoimi córeczkami Marysią i Michalinką. Ta pierwsza uczestniczyła dziś w akcji czytania. Wielki uznaniem najmłodszych cieszyła się zwłaszcza druga książka, którą na dziś przygotował, a mianowicie ta nosząca tytuł „Książka bez obrazków”.
Od małego kładziemy nacisk z żoną na czytanie. Młodsza, jak i starsza córka szybko rozwinęły mówienie. Potrafią skupić uwagę, to też budowanie więzi, spędzanie razem czasu. Mamy swoje rytuały, wieczorem zawsze musi być przeczytania książka. – mówi nam Mariusz Żywica.
Dzieciom czytali dziś również Marek Gogola z Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Paweł Paździor z Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu, Krzysztof Husar – właściciel biura turystycznego i pilot wycieczek oraz Zbigniew Rybczyński – radny Rady Miejskiej w Wieluniu.