W gminie Praszka trwają prace nad opracowaniem planu ogólnego gminy.
Zdaje sobie sprawę, że na 100 % nie uda nam się zrobić idealnego planu ogólnego, bo im więcej o tym mówię, im więcej mieszkańcy zapoznają się z tym planem ogólnym to bardziej widzą i dociera do nich to, że to bardzo dużo zmieni, nawet można powiedzieć w ich życiu. Mam już głosy z pytaniami: to jest moja działka i nie będę mógł wybudować na niej domu? Niestety takie są fakty. Pierwszy termin wykonania planu ogólnego to był koniec czerwca i tego się trzymaliśmy, ale to co widzę u nas i słyszę w sąsiednich gminach to wiem, że to się nie uda, dlatego, że firm urbanistycznych, które realizują to zadanie w Polsce mamy mało, tych zadań jest bardzo dużo i już wiem, że przedłużono termin do końca sierpnia, mówi się o ty, że będzie to trwało jeszcze dłużej. Chcę przeprosić mieszkańców, bo mówiłem, że bardzo ważny element planu ogólnego, czyli konsultacje będą najpierw w lutym, potem w marcu, muszę powiedzieć, że planowany teraz termin to koniec maja. Rozmawiałem z panią, która nam ten plan przygotowuje. Trzymamy się terminu majowego. W Praszce zrobiliśmy, jak słyszę z innych gmin, innowacyjny sposób zbierania informacji, bo przy nakazach podatkowych mieszkańcy otrzymywali takie oświadczenie gdzie pospisywali i deklarowali jakiego rodzaju mają działki, co też nam bardzo pomoże jak najdokładniej określić plan ogólny.
– mówił burmistrz Praszki Włodzimierz Stochniałek.


























